YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

Okullar 21 Eylül 2020 tarihinde açılacak. İlk yüz yüze eğitim okulun açılacağı ilk hafta olan 21-25 Eylül’de başlayacak.

Uyum programı adı ile okul öncesi ve 1. sınıflarda “1 gün yüz yüze eğitim” şeklinde gerçekleştirilecek. İhtiyaç halinde her sınıftaki öğrenciler gruplara bölünerek yüz yüze eğitim yapılacak, grupların okula gelecekleri günler farklı olacak.  Okul öncesi ve 1. sınıflarda ilk hafta 1 gün 30’ar dakika 5 ders, 28 Eylül-2 Ekim ve devamında, haftada 2 gün, günde 30’ar dakika 5 ders saati eğitim yapılacak.

Teneffüsler 10’ar dakika olacak. Öğretmenler teneffüs saatlerinde öğrenciler arasındaki sosyal mesafenin korunması için nöbet tutacaklar.

YÜZ YÜZE EĞİTİMDE HANGİ DERSLER VERİLECEK?

Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitimin ilk haftasını henüz okul yaşamıyla yeni tanışacak okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerin uyumuna ayırdı. 

Covid-19 tedbirleri kapsamında kişisel hijyen, maske ve sosyal mesafe kuralları öğrencilere temassız oyunlar ve eğlenceli etkinliklerle anlatılacak.

Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında ise 

Türkçe dersi haftada 2 gün 3’er ders saati olmak üzere 6 ders saati, matematik haftada 2 gün 1’er ders saati olmak üzere 2 ders saati, hayat bilgisi haftada 2 gün 1’er ders saati olmak üzere 2 ders saati yüz yüze eğitimle verilecek.

Söz konusu derslerin yüz yüze işlenemeyen ders saatleriyle ilkokul 1’inci sınıf programındaki diğer dersler ise EBA TV ve EBA portal canlı sınıf uygulamalarıyla uzaktan eğitim sistemleriyle uygulanacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir