Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Talimatı ile Gaziantep’te başladı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan’ın yurt genelinde başlattığı “Okuma–Yazma Seferberliği” Gaziantep’te de resmen başladı.

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’nın önderliğinde Milli Eğitim Müdürlüğü, Kaymakamlıklar, Belediyeler, Müftülük ve Okul Müdürlüklerinin katılımı ile Şehitkamil Kongre ve Eğitim Merkezi’nde (ŞKM) bilgilendirme toplantısı yapıldı.

VALİ YERLİKAYA BAŞKAN ŞAHİN’E TEŞEKKÜR ETTİ
Katılımcılara ilçelerde bulunan okuma–yazma bilmeyen nüfus oranları ile ilgili bilgiler veren Vali Yerlikaya, Türkiye sıralamasına bakıldığı zaman Gaziantep’in okuma–yazma bilmeyenlerin oranıyla 10’uncu sırada bulunduğunu belirtti. Gaziantep’te 58 bin kadın, 8 bin dolayında ise erkek nüfusun okuma–yazma bilmediğini ifade eden Yerlikaya, toplamda 66 bin nüfusun okumaz–yazmaz konumunda olduğunu söyledi. Şehir merkezi ve ilçelerdeki tüm okullarda okuma–yazma kursları açılacağını vurgulayan Yerlikaya, okuma yazma bilmeyen bir kişiye dahi kurs açılacağını belirtti. Yerlikaya, seferberliğin 5 Mart’ta başlayacağını ve ilk etapta 6 ay süreceğini söyledi.

22.02.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir